Transilumination of Cystic Limifatic Malformation

Czterotygodniowe, pełnopłciowe niemowlę płci męskiej miało masę u podstawy szyi (Panel A). Wzrost zmiany, widoczny od urodzenia po nieskomplikowanej ciąży, był współmierny do wzrostu niemowlęcia. Badanie fizykalne ujawniło miękką, dobrze zdefiniowaną, nieregularną masę w szyi o wymiarach 11 na 8 cm. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w skórze pokrywającej. Zastosowanie źródła światła do masy ujawniło całkowite prześwietlenie (Panel B), co jest zgodne z diagnozą makrofystycznej malformacji limfatycznej. Macrocystyczne malformacje limfatyczne, zwane także torbielowatymi, występują najczęściej u podstawy szyi, w okolicy pachowej lub wzdłuż tułowia. Są prawie zawsze odnotowywane przy narodzinach i obecne jako bezbolesne, dobrze opisane masy; zachodząca skóra wydaje się być normalna. Transiluminacja jest wysoce charakterystyczna dla tego typu malformacji pęcherzowej. Gdy diagnoza zostanie potwierdzona badaniami radiologicznymi, opcje leczenia obejmują skleroterapię (która została zastosowana w tym przypadku) i chirurgiczną resekcję dla problemów kosmetycznych i funkcjonalnych.
Czterotygodniowe, pełnopłciowe niemowlę płci męskiej miało masę u podstawy szyi (Panel A). Wzrost zmiany, widoczny od urodzenia po nieskomplikowanej ciąży, był współmierny do wzrostu niemowlęcia. Badanie fizykalne ujawniło miękką, dobrze zdefiniowaną, nieregularną masę w szyi o wymiarach 11 na 8 cm. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w skórze pokrywającej. Zastosowanie źródła światła do masy ujawniło całkowite prześwietlenie (Panel B), co jest zgodne z diagnozą makrofystycznej malformacji limfatycznej.
Macrocystyczne malformacje limfatyczne, zwane także torbielowatymi, występują najczęściej u podstawy szyi, w okolicy pachowej lub wzdłuż tułowia. Są prawie zawsze odnotowywane przy narodzinach i obecne jako bezbolesne, dobrze opisane masy; zachodząca skóra wydaje się być normalna. Transiluminacja jest wysoce charakterystyczna dla tego typu malformacji pęcherzowej. Gdy diagnoza zostanie potwierdzona badaniami radiologicznymi, opcje leczenia obejmują skleroterapię (która została zastosowana w tym przypadku) i chirurgiczną resekcję dla problemów kosmetycznych i funkcjonalnych.

[przypisy: ob cena badania, półpasiec ile trwa, rebirthing jak to robić ]
[hasła pokrewne: transport gazów oddechowych, chirurgia stomatologiczna warszawa, powiększanie ust kwasem hialuronowym cena ]