The Merck Druggernaut: The Inside Story of a Pharmaceutical Giant Big Fix: Jak przemysł farmaceutyczny rozpruwa amerykańskich konsumentów ad

Najpierw opisuje swoją niesamowitą potęgę polityczną w Waszyngtonie i jak skutecznie udaje jej się odstąpić od regulacji. Następnie zastanawia się, w jaki sposób branża znana ze swojej politycznej potędze w Stanach Zjednoczonych [mogłaby] być tak politycznie niesłysząca na temat AIDS w Trzecim Świecie. (To nie jest zwykła chciwość , twierdzi Hawthorne, ale raczej zawzięty wysiłek ochrony praw własności intelektualnej.) Hawthorne kończy swoją książkę, powracając do swojej wiedzy na temat rynku, aby zastanowić się, czy Merck powinien przejąć lub połączyć się z innymi firmami. Jest to interesujące pytanie, ale przede wszystkim dla samej firmy i analityków z Wall Street. Reszta z nas nie ma wskazówek, jak przeniknąć, zmienić lub uregulować przemysł farmaceutyczny. W The Big Fix, Katharine Greider, która po raz pierwszy zbadała firmy farmaceutyczne na podstawie sugestii dyrektora ds. Publicznych AFL-CIO, jej zadaniem jest wyjaśnienie, w jaki sposób firmy farmaceutyczne zrywają amerykańskich konsumentów. Ponieważ ona również zależy od faktów, które zostały ujawnione przez grupy konsumentów, dziennikarzy i lekarzy , jej dyskusja jest zupełnie znajoma i nie różni się specjalnie od Hawthorne a. Dowiadujemy się, że ceny narkotyków są zbyt wysokie, że spory dotyczące względnej proporcji funduszy, które firmy wydają na badania i rozwój w porównaniu z marketingiem, nigdy nie kończą się ( Mówisz, że zyski, mówią, R & D ), że prawie niemożliwe jest obliczyć, co jest lekiem faktycznie koszty sprawiają, że firmy znajdą genialne sposoby , aby spróbować utrzymać swoje leki pod ochroną patentową (Clarinex zastąpi Claritin), a firmy farmaceutyczne dokonają oszustwa, aby lekarze przepisywali swoje leki (TAP Pharmaceutical Products i Lupron) w tym przypadku). Greider zamyka reformę, ale nie mówi nic o tym, jak można ją osiągnąć.
Chociaż nie ma pewnej drogi, którą powinna kierować się polityka publiczna w celu naprawienia nadużyć, które autorzy określają, warto zbadać pewne możliwości. Organ regulacyjny agencji państwowych i federalnych nie jest martwą literą. Biuro Generalnego Inspektora (OIG) Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej właśnie wydało Wytyczne dotyczące Programu Zgodności dla firm farmaceutycznych, co stawia ich pod znakiem zapytania, że łapówki i oszustwa będą stanowczo ścigane. OIG zauważa, że stowarzyszenie farmaceutyczne Pharma wydało własne wytyczne, które zabraniają niektórych z najgorszych nadużyć w zakresie podarunków, takich jak opłacanie kosztów podróży, zakwaterowania w hotelach i żywności dla małżonków, i twierdzi, że będzie polegać na tych wytycznych, aby kształtować własne interwencje. W tym samym czasie prokuratorzy federalni, szczególnie w Bostonie i Filadelfii, rozpoczynają dochodzenie w sprawie cen leków i praktyk rozdawania narkotyków, a ich wysiłki mogą nie tylko wykryć nadużycia, ale także mogą zniechęcić innych do złego postępowania.
Także naciski opinii publicznej na Kongres mogą promować ustawodawstwo wspierające powrotny import leków i być może mogą zapewnić korzyści dla pacjentów z Medicare. Sprawcy badają także, czy strategie sądowe, które pracowały nad karaniem firm tytoniowych, mogą być skuteczne wobec firm farmaceutycznych. Chociaż nie ma powodów do optymizmu co do tych wydarzeń, ostatni rozdział dotyczący polityki publicznej i przemysłu farmaceutycznego mógł nie zostać jeszcze napisany.
David J. Rothman, Ph.D.
Columbia University College of Physicians and Surgeons, Nowy Jork, NY 10032
[email protected] edu
[patrz też: półpasiec ile trwa, terapia uzależnień warszawa nfz, procto hemolan control ]
[hasła pokrewne: procto hemolan control, olx labrador, terapia uzależnień warszawa nfz ]